آشنایی با دانشگاه های برتر روسیه

آشنایی با دانشگاه های برتر روسیه

 

در این قسمت به معرفی تعدادی از برترین دانشگاه های کشور روسیه میپردازیم :

 

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو - Lomonosov Moscow State University

 

دانشگاه دولتی مسکو در ۱۷۷۵ میلادی با همت و ابتکار میخاییل واسیلیویچ لامانوساف دانشمند برجسته روس در میدان سرخ تاسیس شد. ساختمان اصلی دانشگاه که به سبک معماری گوتیک و باروک طراحی شده یکی از هفت آسمان‌خراشی است که در اواخر دوران حکومت ژوزف استالین به دستور او در مسکو ساخته شدند. این دانشگاه بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های روسیه دارد. این دانشگاه شامل 380 گروه آموزشی, 39 دانشکده, 15 موسسه تحقیقاتی, 4 موزه و 6 پردیس دانشگاهی میباشد.این دانشگاه به تازگی موفق به دریافت بزرگترین کمک مالی علمی کشور روسیه برای آغاز پروژه بانک دی‌ان‌ای منجمد همه موجودات زنده در «کشتی نوح» شده که قرار است تا سال ۲۰۱۸ تکمیل شود. این موسسه که کمک هزینه یک میلیارد روبلی (12.6 میلیون پوند) را برای آغاز پروژه مذکور دریافت کرده، قصد دارد سلولهای با قابلیت تکثیر را منجمد و ذخیره کند ویکتور سادیونیکی، رئیس دانشگاه مسکو این پروژه عظیم را به نوعی کشتی نوح مدرن تشبیه کرده است. وی در توضیح بیشتر گفت: این پروژه شامل ساخت یک مخزن و بانک داده برای ذخیره همه موجودات زمین، نه فقط موجودات زنده بلکه نمونه‌های منقرض شده نیز هست. این طرح همچنین از سیستمهای اطلاعاتی برخوردار خواهد بود. در صورت دستیابی به نتیجه، جهش بزرگی در تاریخ روسیه به عنوان اولین کشور خواهد بود که کشتی نوح را بازسازی کرده است.

 

دانشگاه دولتی نوسیبیرسک - Novosibirsk State University

دانشگاه نووسیبیرسک دولت (روسیه)، واقع در قلب Akademgorodok، مرکز تحقیقات در دنیا معروف از سیبری شعبه از آکادمی علوم روسیه. نتایج این تحقیق توسط کارکنان دانشگاه در زمینه های فیزیک هسته ای، فیزیک ذرات، بیوتکنولوژی، ایجاد نانو مواد، سیستم های لیزری از نسل جدید انجام شده، روش های نوآورانه از درمان سرطان، در سراسر جهان شناخته شده است. این دانشگاه که در سال 1958 تاسیس شده است به عنوان دومین دانشگاه برتر روسیه شهرت دارد. شهر نوسیبیرسک از نظر فرهنکی و سبک زندگی دارای فضایی پیشرفته میباشد که این امر شهر را به یکی از مقاصد ایده آل تحصیل در روسیه تبدیل کرده است.در این دانشگاه در مورد 120 برنامه مطالعه در فنی, اقتصادی, و زمینه های انسان دوستانه در کارشناسی, کارشناسی ارشد, PH. D., و سطح دکترا تحصیل میشود.این دانشگاه دارای 17 دانشکده ها و موسسات شامل: دانشکده هواپیما, دانشکده ریاضی کاربردی و علوم کامپیوتر, مهندسی اتوماسیون و کامپیوتر, مهندسی مکانیک و فن آوری, مکاترونیک و اتوماسیون, مهندسی قدرت, مهندسی فیزیکی, مهندسی رادیو و الکترونیک; دانشکده کسب و کار, قانون, و علوم انسانی; موسسه آموزش از راه دور, که آنلاین ارائه و مخلوط برنامه های آموزشی; موسسه فناوری و توانبخشی, تنها نهاد آموزشی در منطقه ارائه برنامه مطالعه برای افراد معلول; موسسه علاوه بر آموزش حرفه ای با هدف متخصصان کار در شرکت; دانشکده توسعه معلم, میباشد.

 

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ - Saint Petersburg State U

دانشگاه ملی  سنت پترزبورگ در سال 1899 میلادی تاسیس شد که از همان سال بنیان گذاری تا کنون یکی از دانشگاه های فنی پیشرو در روسیه به حساب می آید و رتبه پنجم را در رنکینک EECA دارد. این دانشگاه شامل 12 دانشکده در رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، فیزیک فنی، علم مکانیک، اقتصاد و علوم انسانی می باشد. تعداد دانشجویان این دانشگاه به بیش از 30000 نفر و کارمندان و پرسنل دانشگاهی- اداری آن به 3000 نفر می رسد. در سال 2010 میلادی دانشگاه دولتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ موفق به کسب مقام دانشگاه ملی تحقیقات گشت.به روز شدن سیستم آموزشی و ادغام دانشگاه دولتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ با مراکز آموزش عالی اروپایی از جمله اولویت های استراتژیکیِ سیاست توسعه این دانشگاه است. دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ برای پاسخ به چالش های جهانی به برگزاری دوره های بین المللی در رشته های فنی و اقتصاد به زبان انگلیسی می پردازد.

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در مقطع ارشد

دوره های بین المللی فوق لیسانس به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شوند و اساتید برجسته جهان و روسیه از دانشگاه دولتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ و سایر دانشگاه ها به ارائه این دوره ها می پردازند. این دوره ها فرصت های منحصر به فرد تحصیل در دانشگاه های پیشروی اروپایی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. از دیگر فرصت هایی که برای دانشجویان دوره های بین المللی فوق لیسانس ایجاد می گردد، کارآموزی ها و انترنی های عملی در شرکت هایی معتبر و شناخته شده است.

طول مدت دوره: 2 سال (4 ترم)

گروه علوم مهندسی

-   مهندسی عمران          Civil Engineering

-    بهره وری انرژی و ساخت و ساز پایدار    Energy Efficient & Sustainable Buildings

-    فناوری انرژی         Energy Technology

-    مهندسی نیروگاه برق      Power Plant Engineering

-   مهندسی برق    Electrical Power Engineering

-   فناوری های نوآورانه در زمینه مهندسی متالورژی و مواد Innovative Technologies in Metallurgy and  Material Science

-   سیستم های هوشمند    Intelligent Systems

-  دینامیک پیشرفته سیستم های گسسته و پیوسته   Advanced Dynamics

 

گروه علوم طبیعی

-  مواد مزوسکوپی و فیزیک پیشرفته    Mesoscopics And Advanced Materials

-    سیستم های میکرو الکترونیک و مخابرات     Microelectronics Of Telecom Systems

-    نوروبیولوژی سلولی و ملکولی       The Molecular and Cellular Neurobiology 

 

اقتصاد و مدیریت

-   مدیریت - گرایش توسعۀ  تجارت بین المللی    Int Business Development

-    توسعه تجارت و نوآوری در محیط بین المللی  Business Development And Innovation Int Context

 

دانشگاه فیزیک و فناوری مسکو - Moscow Institute of Physics and Technology State University

دانشکده فیزیک و تکنولوژی مسکو (MIPT) از سال 1946 میلادی به ارائه خدمات آموزشی و تحصیلی در زمینه علوم محض، پایه و کاربردی می پردازد. از جمله افتخارات این دانشگاه بهره مندی از هیئت علمی متشکل از دانشمندان برجسته و نخبگان روسیه می باشد.MIPT رتبه 10 را در رنکینگ امسال EECA کسب کرده است، سیستم آموزشی منحصر به فردی دارد که دانشجویان عموماً تحقیقاتشان را در بیرون از دانشگاه انجام می دهند. MITP در زمینه های فیزیک و نجوم رتبه ی بسیار بالایی دارد و همچنین در زمینه علوم طبیعی نیز معتبر می باشد و دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در روسیه در این زمینه ها هستند می توانند این دانشگاه را جزو انتخاب های مناسب خود محسوب نمایند. در حال حاضر 5700 نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. 

دوره های لیسانس:

2 سال تحصیل علوم مقدماتی و پایه + 2 سال تحصیل و تحقیق در یکی از سازمان های علمی و شرکت های صنعتی وابسته به MIPT.

 

دوره های فوق لیسانس:

2 سال تحصیل در 10 دپارتمان مختلف. دانشجویان دوره های تخصصی در مقطع فوق لیسانس تحصیل خود را با همکاری و مشارکت مراکز تحقیقاتی معتبر روسیه انجام می دهند.

 

دوره های دکتری:

MIPT به ارائه 42 دوره دکتری در زمینه های تخصصی فیزیک، ریاضی، شیمی، مهندسی و علم زمین شناسی می پردازد.

 

دانشگاه فنی باومان در مسکو - Bauman Moscow State Technical University

دومین دانشگاه پیشتاز در لیست دانشگاه های فنی مسکو که رتبه ی 23 را در رنکینگ EECA امسال کسب کرده است که روی موضوعات علوم - فناوری - مهندسی و ریاضیات متمرکز است. در حال حاضر حدود 19000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل میکنند.

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید شماره تماس : 22226777 - 021

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0
  • اولین نظر را شما بدهید

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151