پناهندگی در روسیه

پناهندگی در روسیه

در این مقاله به بررسی پناهندگی در روسیه می پردازیم که امروزه افراد زیادی از این روش استفاده می نمایند .

افرادی که می خواهند به کشور روسیه پناهنده شوند باید یک دلیل منطقی برای پناهندگی در روسیه مانند ترس از جرم ، تابعیت یا اعتقادات سیاسی در کشور خودش که باعث آزار او می شود داشته باشد .

 

با بررسی های انجام شده مشخص شده است که بیشترین تعداد پناهندگان در کشور روسیه افرادی از کشور افغانستان هستند . طبق قوانین کشور روسیه وقتی یک فرد به صورت غیر قانونی به کشور روسیه وارد می شود باید ظرف مدت 24 ساعت فرمی که مربوط به وزارت کشور منطقه ای می باشد را تکمیل نماید . در فرم مورد نظر فرد باید تمام جزئیات از دلایل پناهندگی تا مشخصات شخصی خود را وارد نماید . پس از این که پناهجو فرم مورد نظر را تکمیل نماید و ارائه دهد باید در مراکز اسکان موقت پناهجویان که دولت روسیه تعیین می کند اقامت نماید . تا مشخص شدن وضعیت و بررسی درخواست او ،  پناهجو  باید در این مکان بماند .

 

پس از بررسی درخواست برای بررسی جزئیات با پناهجو مصاحبه خواهد شد . پس از بررسی های لازم در صورتی که درخواست پناهجو تأیید نشود فرد باید به کشور خود بازگردد و اگر تا مدت زمان 6 ماه فرد به کشور خود باز نگردد وزارت کشور روسیه فرد را دستگیر می نماید .

 

در صورتی که ثابت شود که در صورت برگشت پناهجویی به کشورش که درخواست پناهندگی او در روسیه رد شده است باعث ایجاد آزار و اذیت فرد در کشورش شود دولت روسیه اجازه ی اقامت موقت فرد را می دهد .

 

اگر پس از بررسی و مصاحبه درخواست پناهندگی در روسیه ، تأیید شود فرد به عنوان پناهنده ی روسیه معرفی می گردد . در این صورت فرد مدارک لازم را از سرویس فدرال روسیه دریافت می کند و اقامت موقت کشور روسیه را می گیرد . سپس فرد باید سالی یکبار اقامت موقت خود را تمدید نماید و پس از سه سال فرد می تواند اقدامات لازم برای دریافت شهروندی روسیه را انجام دهد .

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

اشتراک
0
  • اولین نظر را شما بدهید

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151